معرفی شرکت شناسا

معرفی شبکه نوآوری،ارزش آفرینی و سرمایه گذاری ایرانی شناسا

 

شرکت پیشگامان امین سرمایه پاسارگاد (شناسا)، اولین VC بخش خصوصی کشورو زیر مجموعه  گروه مالی پاسارگاد است. این شرکت از سال 1391 در اکوسیستم کارآفرینی فعال است. هولدینگ گروه مالی پاسارگاد از سال ۹۲ با تاکید مدیریت عالی گروه مالی پاسارگاد در جهت رشد و تقویت شاخه های مختلف فناوری به عنوان بازوی پرورش نوآوری فعالیت می کند و ماموریت خود را ارزش آفرینی، نوآوری و خلق ارزش در نظر گرفته است. جایگاه شناسا به عنوان حامی بنیادی نخبگان و نوآوران و کارآفرینان کشور به اثبات رسیده است. حوزه های سرمایه گذاری و حمایتی تمرکز شناسا آموزش و توسعه سبک زندگی کودکان و دانش آموزان مبتنی بر فناوری، حوزه های سلامت، مدیریت منابع طبیعی، انرژی و سایر حوزه های ICT و تجارت الکترونیک می باشد.

مدل فعالیت شناسا در سرمایه گذاری حوزه آموزش

 

ایده های نوآورانه در صنعت آموزش و کودک در شتابدهنده تریگ آپ Trigup و استارتاپ استودیوی ادتک شناسا خلق و توسعه داده می شوند.

در مرحله seed found  از طریق شتابدهنده تریگ آپ تیم های استارتاپی ارزیابی شده و تحت آموزش و منتورشیپ قرار میگیرند و برای تولید نمونه اولیه از محصول/خدمت (MVP) ، تجاری سازی اولیه و ورود بازار و توسعه مدل کسب و کار مورد حمایت سرمایه گذاری قرار خواهند گرفت.

در مرحله  growth ( مرحله اولیه و ثانویه رشد) استارتاپ‌هایی که  مدل کسب و کار خود را وارد بازار کرده و به مرحله تجاری سازی رسیده اند و نیاز به سرمایه در راند اول سرمایه گذاری راند A و راند B دارند توسط ما آنالیز می‌شوند ما در این مرحله شبکه قوی ارتباطی خود را در اختیار تیم ها قرار می‌دهیم.

در مرحله توسعه Expansion شناسا به دنبال شرکای استراتژیک برای توسعه استارتاپ ها می باشد در این راستا با هولدینگها و کنسرسیوم‌های مختلفی همکاری داریم تا کسب و کار را به مرحله ای برسانیم تا بتواند علاوه بر درآمد زایی ارزش افزوده ایجاد کند تا در نهایت واگذاری سهام و خروج از بازار اتفاق بیافتد.


سرمایه‌گذاری‌های شناسا در

حوزه‌های نوآوری و کارآفرینی شناسا در حوزه آموزش شامل:

ادتک،کیدتک،فرهنگ و هنر

زنجیره ارزش شناسا

22%

تحیق و توسعه


شناسایی ایده ها

تست و آزمون ایده

باروری ایده های فناورانه

42%

مرحله کشت ایده


کمک به توسعه MVP

تجاری سازی

توسعه اجزای کسب و کار

65%

مرحله رشد اولیه


معرفی نوآوری بنیادی

جذب مشتری و کسب درآمد

ساخت برند

85%

مرحله گسترش


افزایش درآمد و سودآوری

بازنگری مدل کسب و کار

افزایش سود و سهم بازار

100%

واگذاری و تبادل سهام


بلوغ کسب و کار

توسعه بازار و افزایش ارزش برند

رسوخ در بازار جهانی

هدف شناسا از سرمایه گذاری در واحد آموزش

شناسا در تمام مراحل رشد و توسعه و شکست و موفقیت تیم استارتاپی شریک است و تمام زیرساختهای حمایتی را در جهت رشد و بلوغ استارتاپ فراهم می‌کند. هدفی که شناسا در حوزه آموزش ادتک و کیدتک دنبال می کند؛ سرمایه گذاری و حمایت از ایجاد کسب و کارهایی است که به بهینه سازی فرایندهای آموزش و پرورش ختم شود و  در جهت باروری ایده های فناورانه و نوآورانه و تبدیل آن به خدمت و محصول در حوزه های آموزش و کودک می باشد. با توجه به اینکه شناسا همواره بر هم افزایی متمرکز بوده و هدفش صرفا تزریق پول و سرمایه نیست ، از طریق دسترسی به شبکه تعاملی گسترده ای از زیر ساخت‌ها و نهادهای بالادستی حوزه فناوری میتواند نقش مهمی در جهت تسهیل فرآیند و توسعه تیم ها داشته باشد.


ارتباط با ما

021-41087582


ثبت ایده