استارتاپ‌های حوزه ادتک و کیدتک

افزایش هزینه در آموزش و پرورش تبدیل به یک موضوع داغ مورد بحث در بسیاری از کشورها شده است .در ایالات متحده، افزایش هزینه در آموزش و پرورش و دانشگاه تقریبا از دیگر هزینه های مصرفی از جمله برخی هزینه های منطقه ای در حوزه سلامت فراتر رفته است.

یونسکو پیش بینی می کند که تا سال ۲۰۲۵، ۹۸ میلیون  دانش آموز واجد شرایط در سراسر جهان به دلیل کمبود کرسی های دانشگاهی از تحصیلات عالی حذف خواهند شد. حتی اگر مکان هایی برای این دانش آموزان وجود داشته باشد، بسیاری از آنها قادر به پرداخت آن نخواهند بود.

در حال حاضر نیاز به ارائه خدمات جدید آموزشی به عنوان مدارس و آماده سازی دانش آموزان به عنوان میلیون ها نفر که به دنبال آموزش جدید برای ورود به دنیای کار هستند فرصتی جدید برای ارائه دهندگان آموزش فراهم می کند که این نیاز ،  تحولی جدید در پتانسیل فناوری به وجود می آورد.

بهره برداری از ظرفیت های فناوری امروز عامل شکل گیری استارتاپ‌های نوآورانه در حوزه های آموزشی شده است. بطوریکه ، استارت آپ‌ها روش های جدیدی برای تدریس و یادگیری، و بازتدوین برنامه ریزی درسی و  توسعه رویکردهای آموزش و پرورش مبتنی بر فناوری ارائه نموده اند.

تکنولوژی کلاس درس در دو دهه گذشته به شدت پیشرفت کرده است. در دهه ۱۹۹۰ کامپیوترها در کلاس ها صرفا جهت آموزش مباحث پایه مورد استفاده قرار می‌گرفتند. درسال ۲۰۰۰ ، توزیع آنلاین درس افزارها آغاز شد و امروزه، رهبران فناوری در حوزه آموزش، فراتر از یادگیری مبتنی بر کتاب های درسی، جنبش های مبتنی بر یادگیری پویا را ایجاد نموده و زمینه برای کارآفرینی در این حوزه مهیا شده است. به عنوان نمونه شرکت های بزرگ فناوری مانند گوگل، اپل، آمازون و مایکروسافت سرمایه گذاری در فصل مشترک آموزش و پرورش و فناوری را مد نظر قرار داده. استارت آپ‌های ذیل نمونه ای از خروجی‌های سرمایه گذاری شرکت های فوق می باشند.

استارتاپ‌های فعال جهانی در حوزه ادتک و کیدتک

BYGUS
VIPKID1
udacity2
Liulishuo1
Buy now